Bituumensindlist katuse pesu

Selles loos on juttu viilkatustest. Bituumenmaterjalid lamekatustel käituvad mõnevõrra teisiti.

Kivikatus läheb kiirelt samblasse aga sammal auke sisse ei pure. Plekkkatus peab kõige kauem ilma sammaldumata vastu. Eterniit võiks oma käitumisega nende kahe katuse vahele jääda. Kuid aastate jooksul hakkab sammal ka auke sisse sööma.

Bituumenmaterjalist katus läheb vaikselt samblasse ning esimesed samblatupsud paistavad täitsa süütutena üleval katusel. Otseselt ei teki siis veel kellelgi mõtet, et võiks katuse samblast puhtaks pesta. Aeg läheb ja katuse pesemine ei tule ikka veel mõttesse. Bituumeni sammaldumine tundub toimuvat aeglases tempos. Lõunapoolne osa katusest on tavaliselt täitsa puhas, sammal koguneb tõsisemalt põhja poole.

 

 

 

Bituumensindel katuse pesu

Enamjaolt jõutakse katuse pesu plaanini siis kui mingi osa bituumenkatusest juba nii samblasse on kasvanud ja hakkab silma riivama. Koledamaks saavad need kohad mis varjulisemad või jäävad puude lähedale. Tegelikult on selleks ajaks sammal närinud juba bituumenist läbi, nii, et kui survepesuriga üle käia, on katusekatte pealispinnas augud sees. Mitte küll kõikides kohtades vaid seal, kus samblatupsud suuremaks on kasvanud. Bituumenkatusesse jääb sammal tugevamini kinni kui kivikatusesse või eterniiti. Nii, et pesemisele kulub rohkem aega kui teistel katustel. Ning need samblatutid mis kõige tugevamalt kinni, tulevad lahti koos katusekattega. Kui sammal on lühemat aega katusel kasvada saanud siis tuleb lahti katte pealmine kiht. Kui sammal on pikemalt olnud katusel, tulevad augud läbi katusekatte.

Mida siis õpetuseks öelda neile, kellel bituumenmaterjalist katused? Kui on näha, et sammal on kohati juba peal – võta katusepesu ette. Suure tõenäosusega jääb niiviisi terveks ka pealmine katusekatte kiht. Kui sammal on juba mõned aastad katusel olnud, arvesta sellega, et mingites kohtades on katusekattel augud sees. Sammal hoiab mõnevõrra nendes aukudes vett kinni (niipalju kui sammal vett kinni saab hoida). Ning kui katus ära puhastada, jäävad kattesse konkreetsed augud. Siis oleks soovitus, et võiks organiseerida kohale töömehe kes katkised ribad ära parandab. Senikaua kuni töömehed katust paikama pole jõudnud, peaks arvestama sellega, et vihma võib läbi sadada rohkem kui samblaga kinni mätsitud aukudest.

Helista kohe: +372 515 6426

Tuleme kiirelt kohale ja teeme ära vajalikud tööd.

Kui palju maksab katuse puhastus?

Katuse pesu hind sõltub sellest, kui suur on hoone aluspind, mida katus katab.

Reeglina arvestame 1m2 maksumuseks ca 3,9€

Kui objekt paikneb väljaspool Tallinnat, siis lisandub sõidutasu 0,3€/ kilomeeter.

Näide: ca 100m2 aluspinnaga maja katuse puhastus maksab vaid 390€.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5-7 aasta tagant. Tihti puhastame katuseid mis on olnud puhastamata 30-40 aastat. Nad on siiamaani vastu pidanud ja peavad järgmised 30 aastat samuti. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses okkaid, lehti või on märgata sambla teket. Või kui näed, et katus on silmähtavat tumedamaks läinud. Siis oleks aeg mõelda puhastamisele. Nii tagad oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Missuguseid katuseid saab puhastada?

Puhastada saab praktiliselt kõiki katusetüüpe. Kivi, eterniit, kärg, plekk. Isegi bemiit jm pehmed materjalid lähevad kenasti puhtaks. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki.

Küsi pakkumist