Katuse pesu korduvad küsimused

Panin kirja küsimused, mida põhiliselt küsitakse kui katuse puhastamine teemaks tuleb 

Mis kahjustusi sammal katusele tekitab? 

Sambla tekitatud kahjustused katusele võivad olla erinevad ning sõltuvad katusekatte materjalidest. Pleki puhul on põhiliselt katuse kattekihi kahjustused. Värvi pealispinna kahjustustest roosteni välja – sõltub sellest, kaua sammal katusel on olnud. Kivikatusel ja eterniitkatusel kasvab sammal pooride sisse ning talviste jäätumiste-sulamistega hakkab sammal katusekivi või eterniiti kergelt lammutama. See lammutamine ei tekki 5 aastaga, Pigem 15-20 aastaga. Kui katusepesu pole tehtud 15-20 aasta jooksul, on põhjust kergeks muretsemiseks. Selleks ajaks on sammal sügavale kasvanud ning kui talvel jää ja vihm vaheldumisi sammalt katuskivi mikropragudes paisutavad, murendab see katusekivi.

Bituumenkattega katustele sööb sammal otseselt augud sisse. Väike sambla kiht ei ole veel ohtlik kuid kui mõnedesse kohtadesse juba pehme sammal peale on kasvanud siis siin on põhjust peale katuse pesu ka mõningad tükid välja vahetada. Lisaohuna on talvine aeg kus suurem lumi ei libise samblaselt katuselt alla – tekib lisaraskus katusekonstruktsioonidele. Olulist lisaraskust pakub niisketel ilmadel ka sammal ise.
Katusega on alati seotud ka vihmaveerennid. Sõltuvalt olukorrast võivad ka need olla ummistunud. Rennide ummistumisi muidugi kogetakse kohe omal nahal ja need vast nii pikalt ei jää tähelepanuta.

Eterniitkatuse pesu

Kas katuselt saab sammalt eemaldada ise?

Jah saab. Tean tuttavaid kes on teinud. Tean kliente kes plaanisid teha ja siis jõudsid ikkagi meie juurde. Sedalaadi statistika põhjal võib öelda, et 30% nendest, kes plaanivad ise katuse puhtaks pesta, seda ka teevad. Ümbermõtlemise põhilised põhjused on
1. Ma ei arvanud, et nii palju aega kulub
2. Ma ei pääse katusele kõikidesse kohtadesse ligi
3. Minu aparaadid seda puhtaks ei tee
Kui on plaanis ise katus samblast puhastada, peaks arvestama järgmise kolme punktiga:
1. kõrgust ei tohi karta
2. head vahendid, et katusel turvaliselt püsida (köied + redelid või tõstuk)
3. head vahendid, et mustus lahti saada – tavaline autopesu survepesur ei tule toime

Millal teid jälle puhastama peaks kutsuma?

Me loodame, et mitte enne 7-12 aastat. Seda just kivikatuste puhul. Siis hakkab sammal kivikatusele väikestviisi tagasi tulema. Aega võivad vähendada maja ümber kasvavad puud. Siis on hea, sõltuvalt olukorrast, okkad-lehed-õietolm 2-4 aasta tagant katuselt maha lükata.
Eterniitkatused jäävad helehalliks umbes 5-7 aastaks. Plekkkatused jäävad pikemalt puhtaks. Plekkkatuse puhastust ei ole tavaliselt põhjust enne 12-15 aastat uuesti ette võtta. Aga jällegi – see sõltub asukohast ja lisaks puude ümbrusest.

Palju minu katuse pesuks vett ja elektrit kulub?
See number sai elektri tipphindade aegu välja arvutatud. 100m2 aluspinnaga katuse pesemiseks kulub 3-5m3 vett ning elektrit alla 10€.

Helista kohe: +372 515 6426

Tuleme kiirelt kohale ja teeme ära vajalikud tööd.

Kui palju maksab katuse puhastus?

Katuse pesu hind sõltub sellest, kui suur on hoone aluspind, mida katus katab.

Reeglina arvestame 1m2 maksumuseks ca 3,9€

Kui objekt paikneb väljaspool Tallinnat, siis lisandub sõidutasu 0,3€/ kilomeeter.

Näide: ca 100m2 aluspinnaga maja katuse puhastus maksab vaid 390€.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5-7 aasta tagant. Tihti puhastame katuseid mis on olnud puhastamata 30-40 aastat. Nad on siiamaani vastu pidanud ja peavad järgmised 30 aastat samuti. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses okkaid, lehti või on märgata sambla teket. Või kui näed, et katus on silmähtavat tumedamaks läinud. Siis oleks aeg mõelda puhastamisele. Nii tagad oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Missuguseid katuseid saab puhastada?

Puhastada saab praktiliselt kõiki katusetüüpe. Kivi, eterniit, kärg, plekk. Isegi bemiit jm pehmed materjalid lähevad kenasti puhtaks. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki.

Küsi pakkumist