Puhastuse põhiline põhjus

Kui kõik ausalt ära rääkida siis jutt samblast ja katuse mõranemisest ei puhu eriti pilli.

Ära pane uut katust – tee hoopis vana puhtaks.

Sammal katusel seob niiskust

Hoia sammal ja niiskus oma katusest eemal

On vaid 1 oluline põhjus

Kas Sina tead, mis on kõige olulisem põhjus katuse puhastamiseks?

Ole naabrist parem

Aga mida naabrid Sinu koledast majakatusest arvavad?

Katuse pesu põhiline põhjus

Kui kõik ausalt ära rääkida siis jutt samblast ja katuse mõranemisest ei puhu eriti pilli

Mis on tegelikult kõige olulisem põhjus katuse puhastamiseks? Võime rääkida samblast, mõranemisest, niiskusest, katuse lagunemisest jms. Sellest jutust teeme loogilise järelduse, et need võiksid olla põhilisteks põhjusteks katuse puhastamiseks. Tegelikult on hoopis teised lood.

90% juhtudel on katuse puhastamise põhjuseks ILU. Ja võiks arvata, et kuna katusega seonduv on tehniline ja ehituslik siis ennekõike on meespool see kes katuse puhastamise ette võtab. Minu kogemusel on üle poolte soovijatest hoopis NAISED. Naistele on ju ilu oluline. Meestel on pigem suhtumine – kui töötab, ära mine torkima.

Niisiis soov saada katus jälle ilusaks on peamine põhjus katuste puhastamisel…ja vist ka katuste vahetamisel. Sammal teeb katuse koledalt laiguliseks. Tundub, et kole=vana=katkine. Vaatad naabrite maju, näed, et mõnel neist on uued katused – ilus vaadata. Mõtled, et ega ma nii vilets ka ei ole – vahetan katuse ära, siis mul ka ilus…ja, et mis naabrid küll arvavad kui minu katust vaatavad.

Siis tuleb esimene mõte – panna uus katus. No ka seepärast, et praegune katus on juba 20 aastat vana. Või isegi 30-40 aastat.

Ning see number viib järelduseni, et mu katus on ka täiesti katki. Kindlasti laseb mitmest kohast läbi ja vaid allolev ruberoid säästab sellest, et vihmavesi laest alla ei tilgu.

Sammal on peal ka, ei näe kui hull olukord on. Hea kui mõte jõuab sinna, et – peseks katuse puhtaks. Halvemal juhul maksad 10-kordse rahasumma ja vahetad katuse välja. Lõpptulemus on sama – ILUS KATUS.

Tegelikult tuleb sambla alt välja täitsa heas vormis katus ning seda ka 20-30 aastastel eterniitkatustel (kivist ja plekist rääkimata). On siiski katuse peale 2-3 plaati mis vajavad vahetamist aga need katkised plaadid olid ka enne puhastamist teada. Tegelikult on eterniitkatuste seisukord positiivselt üllatav. Keskmiselt on eterniidi vanused 20-40 aastat ja sambla alt saab kätte täitsa korraliku materjali. Olen püüdnud tabada pragusid kus sammal pragu laiemaks kangutamas. Mingit väga mõjuvat pilti tänaseni ei ole leidnud.

Bemiit (papilaadne pehme eterniidi sarnane katusekatte materjal) on ka omamoodi üllatus. Kannatab raskust ja kannatab puhastamist. Ja lähebki puhtaks. Kuigi ta keerulisem ja vajab õrnemat lähenemist.

Kivist ja plekist pole põhjust rääkida, sambla alt tuleb välja täitsa korralik materjal.

katuse pesu ja katuse survepesu

Helista kohe: +372 515 6426

Tuleme kiirelt kohale ja teeme ära vajalikud tööd.

Kui palju maksab katuse puhastus?

Katuse pesu hind sõltub sellest, kui suur on hoone aluspind, mida katus katab.

Reeglina arvestame 1m2 maksumuseks ca 3,9€

Kui objekt paikneb väljaspool Tallinnat, siis lisandub sõidutasu 0,3€/ kilomeeter.

Näide: ca 100m2 aluspinnaga maja katuse puhastus maksab vaid 390€.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5-7 aasta tagant. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses okkaid, lehti või on märgata sambla teket. Või kui näed, et katus on silmähtavat tumedamaks läinud. Siis oleks aeg mõelda puhastamisele. Nii tagad oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Missuguseid katuseid saab puhastada?

Puhastada saab praktiliselt kõiki katusetüüpe. Kivi, eterniit, kärg, plekk. Isegi bemiit jm pehmed materjalid lähevad kenasti puhtaks. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki.

Küsi pakkumist