Katuse puhastamine samblast – kui tihti peaks seda tegema? 

Kui sammal saab katuselt maha pestud, on rõõm vastu võtta suurt tänu mis tuleb kliendilt. Lisaks säravatele silmadele ja rõõmule puhtast katusest, tuleb alati: „Järgmise korrani!“.

Millal siis jõuab kätte järgmine katuse puhastamise kord?

Tegelikult kulub „järgmise korrani“ kõvasti aastaid. Oleme tänaseni 6 aastat katuseid puhastanud kuid järgmised kohtumised on tulnud vaid nendega, kellel palju katuseid. Tavaliselt on palju katuseid mõisakompleksides. Neid ei jõua ühe korraga puhtaks teha sest eelarvet ei jagu ühel aastal kõikidele katustele. Lisaks ka kirikurahvaga on tihedamalt kohtutud – ühel aastal katust pestud ja teisel aastal torni remonditud. Kolmandal aastal torni värvitud. Eramajade omanikega pole olnud põhjust 6 aasta jooksul teist korda kokku saada. Ega see sammal nii kiiresti katusele tagasi ei kasva.

Kivikatuse pesu – kogemus näitab, et keskmiselt püsib kivikatus samblast puhtana 7-12 aastat. Mõned katused on väga puude all või väga varjus ning siis hakkab sammal kiiremini kasvama – nendele kuluks siis 7 aastat. Ülejäänud püsivad puhastena vähemalt 10-12 aastat.

Eterniitkatuse pesu – eterniitkatuse pesuni jõutakse tavaliselt siis kui olukord on väga koledaks muutunud. Selle koleduseni jõutakse tavaliselt 20-30 aasta jooksul. Eterniitkatus püsib peale pesemist puhtana 5-7 aastat. Siis hakkab katusele mustus kinni jääma ning ehk 10 aasta möödudes alustab ka sammal uuesti kasvamist. Olukorda saab parandada kui umbes 7 aasta möödudes katus uuesti puhastada. Sel korral kuluks oluliselt vähem vaeva ja saaks eterniidi taas nii nagu oleks uus.

Plekkkatuse pesu – plekk püsib kõige kauem puhtana. Kui tänase kogemuse põhjal peaks valima oma majale katusematerjali siis valiksin pleki – meeldivalt hooldusvaba. Plekile hakkab sammal ja mustus kinni jääma umbes 15-18 aasta pärast

katuse hooldus

Helista kohe: +372 515 6426

Tuleme kiirelt kohale ja teeme ära vajalikud tööd.

Kui palju maksab katuse puhastus?

Katuse pesu hind sõltub sellest, kui suur on hoone aluspind, mida katus katab.

Reeglina arvestame 1m2 maksumuseks ca 3,9€

Kui objekt paikneb väljaspool Tallinnat, siis lisandub sõidutasu 0,3€/ kilomeeter.

Näide: ca 100m2 aluspinnaga maja katuse puhastus maksab vaid 390€.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5-7 aasta tagant. Tihti puhastame katuseid mis on olnud puhastamata 30-40 aastat. Nad on siiamaani vastu pidanud ja peavad järgmised 30 aastat samuti. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses okkaid, lehti või on märgata sambla teket. Või kui näed, et katus on silmähtavat tumedamaks läinud. Siis oleks aeg mõelda puhastamisele. Nii tagad oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Missuguseid katuseid saab puhastada?

Puhastada saab praktiliselt kõiki katusetüüpe. Kivi, eterniit, kärg, plekk. Isegi bemiit jm pehmed materjalid lähevad kenasti puhtaks. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki.

Küsi pakkumist