Kuidas ise katust pesta?

Kui tahad ise katust pesta, siis veendu esmalt, et sul on olemas vajalikud tarvikud katuse ohutuks ja kvaliteetseks hooldamiseks.

Katuse puhastamiseks peab sul olema:

Mõtle läbi, kuidas sa katusele saad

Redel, köis või hoopis tõstuk?

Pane valmis vajalikud tööriistad

Traathari, survepesur või veel midagi?

Vali õiged pesemisvahendid

Tavapärane kodukeemia ei sobi katuste hoolduseks

Selleks, et ise katus puhtaks saada, peab sul olema viis komponenti:

Kõrguste nautimine.
Katusel olemine peab olema Sinu jaoks OK plaan. Kui jalg värisema ja pea ringi käima ei hakka siis on suur eeldus olemas.

Katusele jõudmiseks on kolm võimalust:
pikk redel, ronimisköied või korvtõstuk. Kui on madal maja siis saab ehituspoes müüdavate kõige pikemate redelitega hakkama.

Kui on tavaline katus siis see vajab spetsiaalselt tugevamat ja pikemat redelit mida poest enam kätte ei saa. Kui kaljuronimine on Sinu jaoks tuttav teema siis oskad ennast korralikult julgestada ja
suudad katusel turnida nii, et alla ei saja.

Köitega saab kivikatusel ja plekkkatusel hakkama eterniitkatusel on suurem oht, et astud plaadid katki. Korvtõstuk on kindlaim variant aga pead arvestama selle kõikumise ja vedrutamisega, mis korvis olles on.

Tegelikult ohtu ei ole aga korvis olles on vedrutamisega päris keeruline sinapeale saada.

Õiged pesemisvahendid.
Traatharjaga saab…aga siis kulub puhastamiseks nädal. Survepesur täitsa sobib kuid mitte igasugune. See pesur millega autot ja kõnniteed kannatab pesta, sellega katust pesta ei kannata. Neil pole piisavalt võimsust mustuse lahti lammutaks.

Kui Kärcheri tooteid vaadata siis tavakasutuse pesuritest kannatab katust puhastada viimase kahe võimsusega: K5 ja K7. Kõik mis alla nende on, ei vea lihtsalt välja.

Mida veel lisaks. Kummiülikond.
Sodi pritsib ja kõvasti. Tavalised riided saavad päris ruttu
kuni viimaste kudedeni mustust täis pritsitud. Kui kindaid ei kasuta siis küünealuste puhastamiseks on vaja tõsist maniküüri.

Kaitseprillid tulevad kasuks.

Lõpuks on vääääga oluline turvaliselt liikuda ja katuselt mitte alla kukkuda

katuse hooldus
katuse hooldus
katuse hooldus

Helista kohe: +372 515 6426

Tuleme kiirelt kohale ja teeme ära vajalikud tööd.

Kui palju maksab katuse puhastus?

Katuse pesu hind sõltub sellest, kui suur on hoone aluspind, mida katus katab.

Reeglina arvestame 1m2 maksumuseks ca 3,9€

Kui objekt paikneb väljaspool Tallinnat, siis lisandub sõidutasu 0,3€/ kilomeeter.

Näide: ca 100m2 aluspinnaga maja katuse puhastus maksab vaid 390€.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5-7 aasta tagant. Tihti puhastame katuseid mis on olnud puhastamata 30-40 aastat. Nad on siiamaani vastu pidanud ja peavad järgmised 30 aastat samuti. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses okkaid, lehti või on märgata sambla teket. Või kui näed, et katus on silmähtavat tumedamaks läinud. Siis oleks aeg mõelda puhastamisele. Nii tagad oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Missuguseid katuseid saab puhastada?

Puhastada saab praktiliselt kõiki katusetüüpe. Kivi, eterniit, kärg, plekk. Isegi bemiit jm pehmed materjalid lähevad kenasti puhtaks. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki.

Küsi pakkumist