Kui palju kulub katuse pesuks elektrit ja vett?

Vahel küsitakse: „Palju minu katuse puhastamisel vett ja elektrit kulub?“. Tavaliselt  juhtub nii, et küsivad need majaomanikud kellel on seda parasjagu keeruline mõõta. Ning jällegi need, kellel kõik mõõtmiseks vajalik olemas, seda eriti mõõta ei viitsi. Varasemalt elektri kulu nii oluline ei tundunud kuid nüüd küsitakse siiski mõnel korral kuus, palju peaks katuse puhastamisel elektri ja vee peale raha arvestama. Lõin numbrid kokku. Arvestame, et tegemist on majaga, mille aluspind on 100 – 120 m2.

Vee kulu

Sellise katuse puhastamiseks kulub 3-5 m3 vett. Tallinnas on ühe m3 vee hinnaks 1,5€, Mõnes Harjumaa vallas 2,5€. Arvestame keskmiseks vee hinnaks 2€/m3. Sellisel juhul kulub vee peale 6-10€.

Elektri kulu

Elektrit kulub selle katuse puhastamiseks 16-25kW. Arvestame oktoobrist kehtima hakanud universaalteenuse hinda ja selle juurde käivat kompensatsiooni. KW hinnaks arvestaks siis 13.2 senti. Ning lisaks tuleb veel võrgutasu – ca 6,3 senti kW. Seega kulub katuse puhastamiseks elektrit 3-5€ eest.

Nüüd rahulikum hingata kui tead, et meeletul elektrihindade ajastul kulub katuse pesuks elektrit alla 10€.

 

 

 

katuse hooldus

Helista kohe: +372 515 6426

Tuleme kiirelt kohale ja teeme ära vajalikud tööd.

Kui palju maksab katuse puhastus?

Katuse pesu hind sõltub sellest, kui suur on hoone aluspind, mida katus katab.

Reeglina arvestame 1m2 maksumuseks ca 3,9€

Kui objekt paikneb väljaspool Tallinnat, siis lisandub sõidutasu 0,3€/ kilomeeter.

Näide: ca 100m2 aluspinnaga maja katuse puhastus maksab vaid 390€.

Kui tihti peaks maja katust puhastama?

Et tagada katuse pikaajaline säilimine, on hea katust puhastada ca 5-7 aasta tagant. Tihti puhastame katuseid mis on olnud puhastamata 30-40 aastat. Nad on siiamaani vastu pidanud ja peavad järgmised 30 aastat samuti. Parim viis katuse puhastuse vajaduse hindamiseks on asjaolu, et kui katusele on kogunenud suuremas koguses okkaid, lehti või on märgata sambla teket. Või kui näed, et katus on silmähtavat tumedamaks läinud. Siis oleks aeg mõelda puhastamisele. Nii tagad oma majale terve katuse veel mitmekümneks aastaks.

Missuguseid katuseid saab puhastada?

Puhastada saab praktiliselt kõiki katusetüüpe. Kivi, eterniit, kärg, plekk. Isegi bemiit jm pehmed materjalid lähevad kenasti puhtaks. Katuse puhastuse eelduseks on, et katuse kattematerjal ei oleks aastatega oluliselt lagunenud/ katki.

Küsi pakkumist